Kotły wodne

Kotły wodne

Udostępnianie ciepła z uwzględnieniem wysokiej wydajności energetycznej oraz niskiej emisji substancji szkodliwych stanowią istotne wymogi w dużych budynkach mieszkalnych i zakładach przemysłowych. Bardzo ważne są tutaj także cechy, takie jak wysokie bezpieczeństwo eksploatacji oraz stała dostępność wody gorącej. Powyższe wymogi doskonale spełniają kotły wodne. Kotły wodne to rozwiązania systemowe dedykowane do ekonomicznego wytwarzania wody gorącej. 

 

Jak działa kocioł wodny?

 

Mimo upływu lat kotły wodne wciąż stanowią jedno z najczęściej wykorzystywanych urządzeń do wytwarzania energii cieplnej. Urządzenia te dostarczają energię cieplną służącą do dostarczania ciepła do ogrzewania oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W większości przypadków ciepła woda nie jest dostarczana bezpośrednio do urządzeń odbiorczych. Zamiast tego przepływa przez wymiennik ciepła, przy pomocy którego energia cieplna jest oddawana do innego czynnika. To właśnie ten czynnik przekazywany jest do urządzeń odbiorczych, dzięki którym cieszymy się ciepłem w pomieszczeniu i możemy korzystać z ciepłej wody w kranie.

 

Kotły wodne – Warszawa i okolica 

 

Klientów z terenu miasta Warszawa i okolicy zainteresowanych zakupem kotłów wodnych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem. Dostarczamy wysokiej jakości rozwiązania o potwierdzonej wydajności i niezawodności. Współpracujemy w tym zakresie ze znanymi i cenionymi producentami kotłów wodnych z kraju i zagranicy. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze najbardziej optymalnego urządzenia grzewczego. Oferujemy również między innymi kotłownie parowe, kotłownie kontenerowe czy wytwornice pary.