Kotłownie kontenerowe

Kotłownie kontenerowe

Kotłownie kontenerowe mają coraz szersze zastosowanie, szczególnie tam, gdzie nie ma możliwości wygospodarowania odrębnego pomieszczenia kotłowni lub gdzie okres zapotrzebowania na ciepło liczony jest w miesiącach lub dniach jak w przypadku placów budów czy podczas przestojów stałej kotłowni. Coraz częściej deweloperzy decydują się na budowę kotłowni wodnych kontenerowych, które umieszczane są na dachach tworzonych przez nich inwestycji. 

Kotłownie kontenerowe – Charakterystyka 

kotłownie kontenerowe

Kotłownia kontenerowa, to zasadniczo standardowa kotłownia zamknięta na bardzo niewielkiej powierzchni kontenera, którego  najważniejszą cechą jest mobilność. I to przede wszystkim ze względu na tę cechę klienci decydują się na taką zabudowę.  Jest to nie tylko dobre rozwiązanie na krótki czas, ale również długoterminowo. W przypadku zakładów szybko rozwijających się taka kotłownia może być genialnym rozwiązaniem. W przypadku zapotrzebowania na energię w innym miejscu zakładu czy w nowej hali produkcyjnej można w szybki i tani sposób przetransportować kotłownie kontenerową w inne miejsce i bardzo szybko podłączyć.

W zależności od potrzeb kotłownia kontenerowa może dostarczać parę technologiczną lub ciepłą wodę użytkową. Może być zbudowana w oparciu o kotły parowe, wytwornice pary lub kotły wodne, czy kotły na olej termalny. Dostarczane przez nas kotłownie kontenerowe są zasilane gazem lub olejem, a w razie potrzeby wyposażone w palnik dwumediowy tak chętnie ostatnio stosowany. W przypadku kotłowni opalanych olejem w dostawie oferujemy też magazyny oleju w odrębnym kontenerze.

Kotłownie kontenerowe – Warszawa i okolica 

Kotłownie kontenerowe oferujemy zarówno w sprzedaży jak i na wynajem. Dostawa obejmuje kompletną kotłownię z osprzętem, projekt, montaż i szkolenie obsługi. Działamy na terenie miasta Warszawa i okolicy. W sytuacji, w której zapotrzebowanie na ciepło jest ograniczone w czasie proponujemy kotłownie kontenerowe. Wynajem pozwala na ograniczenie kosztów do minimum, a w sytuacji, w której kotłownia kontenerowa przestaje być potrzebna rozwiązuje problem jej utylizacji. 

Kotłownie kontenerowe na sprzedaż proponujemy wszystkim tym Klientom, którzy chcieliby się uniezależnić od zewnętrznych dostawców energii cieplnej, ale z przyczyn lokalowych nie mogą tego zrobić. Główną zaletą oferowanych rozwiązań jest krótki czas budowy i niska cena. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. 

  Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą kotłowni kontenerowej gazowej!

Galeria realizacji