Kotły parowe i osprzęt kotłowni

Kotły parowe i osprzęt kotłowni

Kocioł parowy jest urządzeniem ciśnieniowym wytwarzającym parę wodną nasyconą lub przegrzaną. Ciepło potrzebne do wytworzenia pary powstaje w wyniku spalania paliwa (np. gazu, oleju, węgla). Proces ten odbywa się w palenisku kotła parowego (palniku). W ten sposób kocioł parowy przetwarza wprowadzone do niego paliwo, transformując je do postaci nadającej się do wykorzystania. Dzięki temu kotły parowe mogą zasilać różnego typu maszyny, urządzenia, systemy grzewcze, w tym także stosowane do celów przemysłowych. Z uwagi na duże możliwości w zakresie wytwarzania energii, kotły parowe są z powodzeniem stosowane w różnych branżach przemysłu: energetyce, branży chemicznej, spożywczej, wytwórczej, tekstylnej oraz wielu innych. W każdej z nich kotły parowe mogą być wykorzystywane przez lata jako aktywne źródło energii potrzebnej do zasilania maszyn i wybranych systemów.

Jak działają najczęściej wykorzystywane przez nas kotły parowe płomienicowo-płomieniówkowe? Kocioł wyposażony jest w komorę spalania zasilaną paliwem stałym, płynnym lub gazowym z odpowiednim doprowadzeniem tlenu. W wyniku spalania generowane jest ciepło, którego nośnikiem są gazy spalinowe. Gazy te służą do ogrzewania wody przepływającej przez powierzchnię ogrzewalną kotła. Tu następuje intensywne wydzielanie się pary wodnej. Uzyskana para wodna jest następnie przegrzewana, w wyniku czego wzrasta jej temperatura oraz ciśnienie. Po uzyskaniu pożądanych parametrów para wodna jest wykorzystywana do zasilania odbiorników – najczęściej urządzeń przemysłowych.

kotłownia parowa

Kotłownia parowa: Gdzie znajduje zastosowanie?

Coraz więcej firm rezygnuje z ciepła dostarczanego przez zewnętrznych dostawców na rzecz budowy własnej kotłowni parowej. Gdzie znajduje zastosowanie kotłownia parowa? Jej praktyczne zastosowanie w przemyśle jest bardzo szerokie. Najczęściej na budowę własnej kotłowni decydują się firmy z branży spożywczej, chemicznej, tekstylnej, wydobywczej czy produkcyjnej.  

Projektowanie i budowa kotłowni parowych 

Odpowiadając na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania firm reprezentujących różne branże i gałęzie przemysłu oferujemy kompleksową obsługę kotłowni parowych. Klientom dostarczamy kotły parowe wraz z osprzętem znanych i cenionych producentów. To przekłada się na wysoką sprawność i bezawaryjną pracę kotłowni w długiej perspektywie czasu. Współpracę z Klientem rozpoczynamy od projektu stworzonego przez naszych projektantów lub bazujemy na projekcie dostarczonym przez klienta. 

Projektowanie kotłowni parowych wymaga nie tylko bardzo dobrej znajomości branży i dostępnych rozwiązań, ale równocześnie dogłębnego zrozumienia wyzwań, przed jakimi na co dzień staje Klient i jego branża. To pozwala na dopasowanie kotłowni do rzeczywistych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Jako dostawca rozwiązań z zakresu techniki grzewczej działamy kompleksowo. 

Klientów zainteresowanych budową kotłowni parowej zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Budujemy kompletne kotłownie o wydajności od 300 kg/h do 50.000 kg/h w oparciu o kotły parowe przemysłowe zarówno nowe jak i używane wraz z pełnym osprzętem kotłowni. Ofertę osprzętu przedstawiamy poniżej. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w określeniu najbardziej optymalnych parametrów Państwa kotłowni. Oferujemy również kotłownie przemysłowe i kotłownie kontenerowe.

Z

Projekt

Z

Kotły parowe nowe lub używane

Z

Ekonomizery

Z

Magazyny pary

Z

Zbiorniki wody zasilające z pełnym lub częściowym odgazowaniem wody zasilającej

Z

Zbiorniki odmulające

Z

Palniki gazowe, olejowe lub dwumediowe

Z

Stacje uzdatniania wody

Z

Rurociągi

Z

Izolacje termiczne

Z

Pozostały osprzęt niezbędny do pracy kotłowni

Z

Przygotowanie dokumentacji i odbiór kotłowni przez Urząd Dozoru Technicznego

Galeria realizacji